DSX-5000 kaapelitesteri - Fluke Networks Versiv

€0.00
SKU: DSX2-5000
Merkki: Fluke Networks
Tulossa varastoon
  Pyydä tarjous

 

Fluke Networks Versiv tuoteperheen DSX-5000 parikaapeli- ja valokuitukaapelointien mittauksiin.

Saatavana on myös suomenkielinen DSX manuaali, joten jos olet sellaista vailla ota yhteyttä!

Moduleina parikaapeloinnin testausmodulin lisäksi saatavana nämä modulit: valokuitututka eli OptiFiber Pro moduli, kuitukaapeloinnin sertifiointi eli CertiFiber Pro modulit, LAN ja WLAN vianhaku eli NetAlly OneTouch LAN/WLAN moduli. Modulien käyttöliittymät ovat kaikilla moduleilla samantyyppiset, joten käyttö on helppoa.


 

DSX-5000 kaapelitesterin ja lähiverkkotesterin etuja ovat:

  • Sertifiointi nopeutuu, sekä parikaapeloinnin että kuitukaapeloinnin osalta
  • ProjX järjestelmä hallitsee projekteja ja niiden testiparametreja, seuraa kunkin projektin mittausten valmistumista niiden tuloksia ja siten varmistaa että kaikki mittaukset on tehty ja tulokset ovat hyväksyttäviä.
  • Lyömätön testausnopeus Cat6A luokka FA linkeillä.
  • Sisäänrakennettu alien crosstalk tuki.
  • Taptive käyttöliittymä yksinkertaistaa asetusten tekoa, eliminoi virheitä ja nopeuttaa vianhakua.
  • Analysoi testituloksia ja tee ammattimaiset raportit sekä kupari- että kuitukaapeloinneille käyttämällä LinkWare ohjelmistoa.
  • Vaihda testattavaa projektia tarpeen mukaan ilman, että menettäisit testauksen tilannetietoja minkään projektin osalta.
  • Markkinoiden edistyksellisin kupari- ja kuitukaapelointien sertifiointi ja vianhaku uudessa modulaarisessa testerissä
  • Nopeuttaa vianhakua näyttämällä vianaiheuttajan graafisesti yklikuulumisen, heijastusvaimennuksen ja suojan osalta.
  • Täyttää IEC level IV:n - kaikkein tiukimmmat vaatimukset testerien tarkkuuksille.
  • Saatavissa myös lähiverkkojen vianhaun moduli joka tukee kupari- ja kuituliitäntöjä sekä WLAN verkkoja.
  • Uusi suojavaipan mittaus. Silla varmistetaan että suoja on todella kytketty. Kun paneelit maadoitetaan, ei perinteisellä suojan kytkentämittauksella saa selville onko suoja todellisuudessa kytketty vai ei. Tämä aiheuttaa käytön aikaisia ongelmia ja on vaikea selvittää.

Voit lukea lisää kaapelitestereistä tästä kaapelitesterit oppaasta.

Toimitussisällöt

DSX-5000
- Versiv testerin ja etäyksikön rungot
- DSX CableAnalyzer parikaapelimodulit (2 kpl)
- Cat 6A/Class EA Permanent Link adapterit (2)
- Cat 6/Class E kanavan adapterit (2)
- LinkWare PC ohjelmisto
- 128MB MMC muistikortti
- kuuloke/mikrofoni (2)
- kantohihnat (2)
- verkkolaite/laturi (2)
- kantolaukku
- USB kaapeli ja RS-232 kaapeli (DB9 – IEEE1394)
- AxTalk ohjelmisto ja päätteet
- englanninkielinen käyttöopas ja suomenkielinen käyttöopas

DSX-5000QI
- Versiv runkopari
- Cat6A/luokka EA parikaapeliadapterit
-- permanent link adapterit
-- kanava-adapterit
-- Alien crosstalk mittaustarvikkeet ja ohjelmisto
- CertiFiber Quad OLTS kuitumodulit, tuki yksi- ja monimuotokuiduille (2 kpl)
-- pituus- ja vaimennusmittaukset
- OneClick kuituliittimien puhdistimet (1,25mm, 2,5mm)
- SC/LC EF-C 50um  monimuotomittauskuidut
- SC/LC 9um yksimuotomittauskuidut
- LC/LC adapteri 2 kpl
- kuitumikroskooppi liittimien kunnon tarkistamiseen
-- kuvat liitettävissä raportteihin
- korvanappi-mikrofoni 2 kpl
- englanninkielinen käyttöopas ja LinkWare ohjelmisto CD:llä
- suomenkielinen käyttöopas
- USB kaapeli tietokoneeseen liittämistä varten
- kantohihnat (2)
- verkkolaite/laturi (2)
- kantolaukku

DSX-5000QOI
- Versiv runkopari
- Cat6A/luokka EA parikaapeliadapterit
-- permanent link adapterit
-- kanava-adapterit
- CertiFiber Quad OLTS kuitumodulit, tuki yksi- ja monimuotokuiduille (2 kpl)
-- pituus- ja vaimennusmittaukset
- OneClick kuituliittimien puhdistin (1,25mm, 2,5mm) 2 kpl
- SC/LC EF-C 50um  monimuotomittauskuidut
- SC/LC 9um yksimuotomittauskuidut
- LC/LC adapteri 2 kpl
- OptiFiber Pro kuitututkamoduli
-- 850nm/1300nm monimuotoaallonpituudet
-- 1310nm/1550nm yksimuotoaallonpituudet
-- etumittakuidut:
--- 2 kpl SC/LC monimuoto  — 50 µm
--- 2 kpl SC/LC yksimuoto — 9 µm
--- 1 kpl SC/SC monimuoto  — 50 µm
--- 1 kpl SC/SC yksimuoto — 9 µm
- kuitumikroskooppi liittimien kunnon tarkistamiseen
-- kuvat liitettävissä raportteihin
- korvanappi-mikrofoni 2 kpl
- englanninkielinen käyttöopas ja LinkWare ohjelmisto CD:llä
- suomenkielinen käyttöopas
- USB kaapeli tietokoneeseen liittämistä varten
- kantohihnat (2)
- verkkolaite/laturi (2)
- kantolaukut (2)

 

Mitat (P x L x K) 0 x 0 x 0
Paino 0